Bilatzeko irizpideak

Lehiaketa-urtea:

Euskal Herriko txapelketak

Lehiaketa Data Taldeak Sailkapena Argazkiak
Euskadiko Gizonezkoen Linea Absolutuko Txapelketa 01/04/2023
EMAKUMEZKOEN LINEA ABSOLUTUKO Euskadiko Txapelketa 01/04/2023
Lineako Euskadiko Txapelketa BETERANOAK A GIZONEZKOAK 01/04/2023
EMAKUME BETERANOEN Euskadiko Lineako Txapelketa 01/04/2023
Euskadiko Gizonezkoen B BETERANOEN Lineako Txapelketa 01/04/2023
Lineako Euskadiko Txapelketa BETERANOAK C GIZONEZKOAK 01/04/2023
Euskadiko Gizonezkoen Lineako Txapelketa 01/04/2023
EUSKADIKO EMAKUMEEN KADETE Lineako Txapelketa 01/04/2023
Euskadiko Gizonezkoen Lineako Txapelketa 01/04/2023
EUSKADIKO EMAKUMEZKOEN LINEAKO TXAPELKETA 01/04/2023
Euskadiko Gizonezkoen Junior Mailako Txapelketa 01/04/2023
Euskadiko Emakumeen Junior Mailako Txapelketa 01/04/2023
Euskadiko Gizonezkoen Kilometro Bertikal Absolutuko Txapelketa 07/05/2023
EKIPOEN Euskadiko Kilometro Bertikaleko Txapelketa 07/05/2023
Euskadiko Txapelketa Gizonezkoen kilometro bertikal ABSOLUTUA 07/05/2023
Euskadiko Txapelketa Emakumezkoen Kilometro Bertikal ABSOLUTUA 07/05/2023
Euskadiko Gizonezkoen KADETE Kilometro Bertikaleko Txapelketa 07/05/2023
Euskadiko Txapelketa Kilometro Bertikal GAZTEA-Asculino 07/05/2023
Euskadiko Gizonezkoen Kilometro Bertikaleko Txapelketa 07/05/2023
JUNIORREN Euskadiko Kilometro Bertikaleko Emakumezkoen Txapelketa 07/05/2023
Euskadiko Gizonezkoen Kilometro Bertikaleko Txapelketa, BETERANOAK 07/05/2023
BETERANOAK A Emakumezko Kilometro Bertikaleko Euskadiko Txapelketa 07/05/2023
Euskadiko Gizonezkoen B BETERANOEN kilometro bertikaleko txapelketa 07/05/2023
BETERANOEN B Emakumezkoen Euskadiko Kilometro Bertikaleko Txapelketa 07/05/2023

EMF-FVM Koparen behin-behineko sailkapena

Clasificación Descarga Archivo
ABSOLUTA MASCULINA Clasificación
ABSOLUTA FEMENINA Clasificación
VETERANOS A MASCULINO Clasificación
VETERANOS B MASCULINO Clasificación
VETERANOS C MASCULINO Clasificación
VETERANAS A FEMENINO Clasificación

ULTRA EMF-FVM koparen behin-behineko sailkapena

Kategoria
Posizioa Izen-deiturak Enkarterri extrem
Abril
Domusa Teknik 40mlk
Mayo
EH Mendi Erronka
Junio
G2H
Julio
Guztira
1 IBAN AGIRREZABALA ITURRALDE 72 50 66 94 282
2 GOAR LOPETEGUI NIETO 100 88 - - 188
3 JOKIN URIBETXEBERRIA AGIRRE 64 48 56 - 168
4 AITOR GAINZA LANES 54 42 60 - 156
4 PEIO BERRIZBEITIA APELLANIZ 78 - 78 - 156
6 ADUR MENDIZABAL LULUAGA 88 66 - - 154
7 JOSE RAMON SAINZ CANO 62 - 68 - 130
8 PERU ROBLES ZATIKA 68 56 - - 124
8 AITOR DURAN RUIZ DE EGINO 36 - 38 50 124
10 JOSU IMAZ ARANGUREN - 44 - 79 123
11 IOSEBA ESKUDERO PEREZ - - - 120 120
12 IÑIGO ARANTZAMENDI ALKORTA - - - 106 106
13 JUAN ZUBIAURRE ACHA - 30 - 74 104
13 BEÑAT GOROSPE IPARRAGIRRE 44 2 - 58 104
15 JON ERDAIDE OLEA 48 - 52 - 100
15 BORJA ZUBIZARRETA URIA - 100 - - 100
15 ANDER IÑARRA OLAZIREGI - - 100 - 100
18 JOSU AZKUNE CORDON 38 4 54 - 96
19 IGNACIO LEON LOPEZ - 22 - 72 94
20 JON ALKIZA ERRAZKIN - - 36 55 91
21 IÑAKI OLANO ORBEGOZO - - 88 - 88
22 IGOR GOIKOLEA LARRAURI - - - 86 86
23 MIKEL AUZMENDI AIERBE - - - 82 82
23 JON GARTZIANDIA BERASATEGI - - 48 34 82
25 MARCOS RAMOS GONZÁLEZ RAMOS GONZÁLEZ - 78 - - 78
26 ARITZ IMAZ ARANGUREN - - - 77 77
27 GORKA IRAZU SOPEÑA 58 16 - - 74
28 IGOR OLALDE BERASALUZE - - 72 - 72
28 JAVIER DOMINGUEZ LEDO - 72 - - 72
30 ANDER GARITAGOITIA GARITAGOITIA - - - 70 70
31 IMANOL LARRAÑAGA LARRAÑAGA - 68 - - 68
32 DAVID VILORIA OTXARAN - - - 67 67
33 UNAI MARTIN DELGADO 66 - - - 66
34 DANEL REMIREZ JAUREGI - - - 65 65
34 SERGIO SANCHEZ SIERRA - 12 - 53 65
36 ION HUICI SAGASTIBELTZA - - 64 - 64
36 IGON MANCISIDOR ARRUTI - 64 - - 64
38 MANEX IDIAKEZ AGIRRE 56 - - 7 63
38 JONATHAN PEREZ PIÑEIRA 22 1 40 - 63
40 GAIZKA LASA BERDEGUE - - - 62 62
40 PABLO IBAÑEZ GARCIA - 62 - - 62
40 IKER ECHEVARRIA LANDETA - - 62 - 62
40 JOSE ANTONIO JIMENEZ FERREIRO 28 - 32 2 62
44 ARKAITZ IRAETA AGIRRE - 60 - - 60
44 JON URTEAGA ALBERDI - - - 60 60
44 AITOR ECHEVERRIA URANGA 60 - - - 60
47 XABIER CORTA BERECIARTUA - 58 - - 58
47 JON GOMEZ TENA - 10 - 48 58
47 AITOR PEREZ ELIZARI - - 58 - 58
50 JOSU MILLAN LOPEZ - 6 50 - 56
51 ION INTXAUSTI UNANUE - 54 - - 54
52 UNAI ZIALZETA MENDIZABAL - 52 - - 52
52 DAVID GOMEZ DAVILA 52 - - - 52
54 XABAT ARECHAVALETA MUNIOZGUREN 8 1 42 - 51
55 UNAI ETXEBARRIA PIKAZA 50 - - - 50
56 MIKEL ASTARLOA UGARTEMENDIA 2 2 44 - 48
57 MANUEL MUÑOZ ECHEVARRIA 46 - - - 46
57 ANDER IBARGUREN SASTURAIN - - 46 - 46
57 ASIER AYERZA JAUREGUI - - - 46 46
57 MARCOS PASCUAL PASCUAL PASCUAL PASCUAL - 46 - - 46
61 IVAN GARCIA DE VICUÑA ESCARPA - - - 43 43
61 ASIER VIVANCO FERNANDEZ - 1 30 12 43
63 ARITZ ARRUTI BASTERRETXEA 42 - - - 42
64 ALEJANDRO LUNA MERQUELANZ - - - 41 41
65 Jokin EGIGUREN ITURRALDE 40 - - - 40
65 BORJA GRANADO MACAZAGA - 40 - - 40
67 IVAN ARRIOLA ALDAMIZ - - - 38 38
67 HARKAITZ ZUBELDIA ZUBELDIA - 2 - 36 38
67 JOKIN GARCIA GARCIA - 38 - - 38
70 IBAI URRUTIA ARANDIA - 36 - - 36
71 JARNO GONZALEZ ZARRAONANDIA 34 - - - 34
71 BORJA GARCIA DOMINGUEZ - 34 - - 34
71 Antonio SORIA ODERO - - 34 - 34
74 LUIS ANGEL FUENTE RUIZ 32 1 - - 33
75 AITOR OLIVARES BAUSELA - 32 - - 32
76 AITOR LARAUDOGOITIA INSUNZA - - - 31 31
77 Rafael GAMERO RODRIGUEZ 30 - - - 30
78 ERIK AROCENA ARNAEZ - - - 29 29
78 SIRATZ ALDANONDO RUILOPEZ - 1 28 - 29
80 OSCAR SAIZ IZQUIERDO SAIZ IZQUIERDO - 28 - - 28
81 IBON PUJANA ITURBE - 1 - 26 27
82 IÑAKI FERNANDEZ DE BASTIDA GARRIDO - 26 - - 26
82 AITZOL ARRIETA ZUAZOLAZIGORRAGA 26 - - - 26
82 OSKAR RODRIGUEZ MUÑOZ - - 26 - 26
85 AINGERU SAINZ GARZON 24 - - - 24
85 JUAN ANTONIO ESCALERA BERMEJO - - - 24 24
85 MIKEL GOIKOETXEA GURIDI - 24 - - 24
85 SANTIAGO SANTAMARIA BARRIGON - - 24 - 24
89 IÑAKI ISUSI ODIAGA 2 1 20 - 23
90 ARKAITZ GARAIA IRIGOYEN - - - 22 22
90 MIKEL ARANA TORANZO - - 22 - 22
92 ROBERTO VIUDEZ BLAZQUEZ 20 1 - - 21
92 ANDER PUERTAS ARRIZABALAGA - 2 - 19 21
92 JULEN URIARTE GOÑI 1 1 18 1 21
95 JON ANDER AZPIAZU RECIO - 20 - - 20
96 ASER ARZA HERNANDEZ 18 - - - 18
96 JOAKIN EGIGUREN ITURRALDE - 18 - - 18
96 SANTIAGO PEREZ PALENCIA 1 1 16 - 18
99 DAVID MARTIN FIDALGO - - - 17 17
100 ENEKO ARRUZA ELORRIETA 16 - - - 16
101 AITOR MARTINEZ BARAYAZARRA - - 14 1 15
102 MIKEL LARRAÑAGA ETXABURU 14 - - - 14
102 IBON GURRUTXAGA CACHO - - - 14 14
102 ALEJANDRO MARTÍN SANZ MARTÍN SANZ - 14 - - 14
105 FRANCISCO JAVIER ALDAY AGIRRE - 1 12 - 13
106 JOSEBA RAMON BEGOÑA IRAZABAL 12 - - - 12
107 IBAN ZELAIA TOMASINO 1 1 8 1 11
108 JOKIN ARANBURU SEBASTIAN - - - 10 10
108 LANDER ZABALONDO GOROSTEGUI 10 - - - 10
108 ENEKO RUIZ DE ARCAUTE CESTAU - - 10 - 10
111 XABIER BERASATEGUI SAN MARTIN - 8 - - 8
112 Unai SUAREZ BERNEDO 6 - - - 6
112 PAULO ALBERDI SOLOLUZE - 1 - 5 6
112 MIGUEL ANGEL GARROSA GOMEZ - - 6 - 6
115 Mikel PALOMO 4 - - - 4
115 UNAI ARRUTI BLAZQUEZ - - 4 - 4
117 ERIK ETXEBERRIA ETXANIZ - 1 - 2 3
117 ION MENA GOITISOLO - 1 - 2 3
117 TXOMIN BUSTINDUI PERTIKA 2 1 - - 3
117 JOKIN AGIRREURRETA ALDASORO - 1 - 2 3
117 XABIER GABIRONDO ELORZA - 1 - 2 3
117 JONATHAN GONZALEZ GARCIA 2 1 - - 3
123 LANDER GARAY OLAETA - 2 - - 2
123 ROBERTO ARRIBAS GOZALO - 1 - 1 2
123 EDUARDO FERNANDEZ MANCHA - 1 - 1 2
123 IBAI TELLERIA URKIA - - - 2 2
123 FRANCISCO GURUCETA RANERO - 1 - 1 2
123 IBON GAÑAN CALZADA 2 - - - 2
123 PABLO ANGULO ANGULO - - - 2 2
123 IKER BILBAO CAMPO 2 - - - 2
123 DAVID GUTIERREZ GIL - 1 - 1 2
123 ANGEL MARI ETXEBERRIA IBARGUREN - 1 - 1 2
123 ANDOITZ IMAZ MAKAZAGA 1 1 - - 2
123 SANTIAGO GONZALEZ VAZQUEZ - - - 2 2
123 DAVID HIDALGO FERNANDEZ - 1 - 1 2
123 HARITZ ITURBE AROZENA - 2 - - 2
123 RUBEN EPELDE ETXANIZ - 2 - - 2
123 ASIER AROCENA ALKAIN - 1 - 1 2
123 IÑIGO GONZALEZ DE ARRILUZEA MIMENZA - - - 2 2
123 AITOR PERAL BEITIA - 1 - 1 2
123 AITOR ARREGI ESNAOLA - 1 - 1 2
123 JOSEBA ARTOLA GARMENDIA - 1 - 1 2
123 EMILIO JOSE CARRAL GARCIA - 1 - 1 2
123 ADRIAN ESTEBAN ROMAN - 1 - 1 2
123 EGOITZ BEOBIDE EALO 2 - - - 2
123 EUKENI ATUTXA IRIONDO - - - 2 2
123 AITOR INTXAURRAGA IZAZELAIA 1 1 - - 2
123 JOSEBA MIRENA INTXAUSTI IZTUETA - 1 - 1 2
123 IMANOL REPISO ANGULO - 1 - 1 2
123 JUAN MANUEL ITUIÑO ALDAITURRIAGA 1 1 - - 2
123 XUBAN GALLEGO ETXEZARRETA - 1 - 1 2
123 ASIER IDOYAGA ARRIAGA 2 - - - 2
123 KEPA JON ORTUZAR ARRIZUBIETA - 1 - 1 2
123 IÑIGO MURUA ETXEBERRIA - - - 2 2
123 JAVIER ODRIOZOLA AIZPURU - 1 - 1 2
123 IGOR ODRIOZOLA ZUBIZARRETA - - - 2 2
123 MIKEL OLAIZOLA BORDA - 2 - - 2
123 JAVIER RODRIGUEZ MARTINEZ - 1 - 1 2
123 JON RODRIGUEZ MIGUEL - 1 - 1 2
123 IKER SAN SEBASTIAN URRUJULEGI - 1 - 1 2
123 GORKA ZAPIRAIN UNSAIN - 2 - - 2
123 ROBERTO TUBIA ORBEZABAL - 1 - 1 2
123 IÑAKI YURRITA ZABALA - 2 - - 2
123 XABIER ALDALUR MUXIKA 2 - - - 2
123 GORKA ALDALUR MUXIKA - 1 - 1 2
123 UNAI DIAZ DE CERIO URAIN 2 - - - 2
123 ANDER MARTINEZ DE AGUIRRE SAEZ DE CAMARA - 1 - 1 2
123 ANDER ARANZABAL LAUCIRICA - 2 - - 2
123 JAVIER ETXEBERRIA COLOMA - 2 - - 2
123 JOKIN UZKUDUN ARISTIZABAL - 2 - - 2
123 JOSEBA MIKEL ORTEGA AGOTE - 1 - 1 2
123 MIKEL DIEZ CAMBA 2 - - - 2
123 Gaizka ANGULO BELOKI - - - 2 2
123 Jon Ander SORDO ALVAREZ 2 - - - 2
123 Desi AMADOR GOMEZ 2 - - - 2
176 Alvaro CARO 1 - - - 1
176 FELIX MURILLO FERNANDEZ - 1 - - 1
176 OSCAR DIEZ MAESTRO - 1 - - 1
176 Igor ARTIEDA GALDEANO - 1 - - 1
176 PABLO YARZA BELTRÁN YARZA BELTRÁN - 1 - - 1
176 CARLOS ROYO RUBIO ROYO RUBIO - 1 - - 1
176 IÑIGO OYARBIDE DIEZ OYARBIDE DIEZ - 1 - - 1
176 CARLOS FERNANDEZ ORTEGA FERNANDEZ ORTEGA - 1 - - 1
176 MIKEL DESCARGA ARRUTI - - - 1 1
176 MATTIN MARTIN ALBERDI - 1 - - 1
176 AITOR OVIEDO MADRID - 1 - - 1
176 ION POZO AGIRRETXE - 1 - - 1
176 SANTIAGO FUENTESECA FERNANDEZ - 1 - - 1
176 IÑIGO VIGALONDO FERNANDEZ - - - 1 1
176 JULEN CID ALCIBAR - - - 1 1
176 JULEN GORRITI NOGALES - - - 1 1
176 Joshua KOLZOW 1 - - - 1
176 Mintxu ARAMBURU G. ARISTEGUI 1 - - - 1
176 JOSEP GONZALEZ PLAZA GONZALEZ PLAZA - 1 - - 1
176 DAVID CORREDOR OCA CORREDOR OCA - 1 - - 1
176 JAVI BRAVO DIEZ BRAVO DIEZ - 1 - - 1
176 SERGI BELL BENEYTO BELL BENEYTO - 1 - - 1
176 IVAN HERNANDEZ GUZMAN HERNANDEZ GUZMAN - 1 - - 1
176 OSCAR GONZALEZ VERDEJO GONZALEZ VERDEJO - 1 - - 1
176 GUILLERMO CAMPO CORTÉS CAMPO CORTÉS CAMPO CORTÉS CAMPO CORTÉS - 1 - - 1
176 DIDAC ROMERO LOPEZ ROMERO LOPEZ - 1 - - 1
176 FERNANDO AUÑON CASTELLANAS AUÑON CASTELLANAS - 1 - - 1
176 IÑIGO ALBERDI ERAUSKIN ALBERDI ERAUSKIN - 1 - - 1
176 DAVID GUMIEL DE GUMIEL DE - 1 - - 1
176 DANIEL SAN SEBASTIAN ARROYO - 1 - - 1
176 ALAIN MARTIN LIZARRALDE - 1 - - 1
176 ASIER UNANUE DIEZ - - - 1 1
176 KEPA OSORO ERRECALDE - 1 - - 1
176 MIKEL SEGUROLA ZUBIZARRETA - 1 - - 1
176 JAVIER ODRIOZOLA ZUBIZARRETA - 1 - - 1
176 ASIER ARANBARRI KORTA - 1 - - 1
176 IKER ARAMBERRI ALDANONDO - 1 - - 1
176 JULEN HIDALGO ARREGI - 1 - - 1
176 KEPA IBARZABAL ARRIETA - 1 - - 1
176 VICTOR OJEA HONISETT - - - 1 1
176 XABIER GOENAGA GURRUTXAGA - 1 - - 1
176 JOSU UNANUE TELLERIA - 1 - - 1
176 LUIS MIGUEL RUIDO DELGADO - - - 1 1
176 UNAI URBIETA LEJARDI - 1 - - 1
176 JULEN ALDALUR LARRAÑAGA - 1 - - 1
176 MANEX HERNANDEZ BETEGI - 1 - - 1
176 ALFONSO AMELIBIA NUÑEZ - - - 1 1
176 JON IZAGUIRRE CARRILLO - 1 - - 1
176 AITZOL BERISTAIN SUDUPE - 1 - - 1
176 HODEI TENA LIZARRALDE - 1 - - 1
176 JOSU GANZABAL LUENGAS - - - 1 1
176 ASIER IDIAKEZ URDANGARIN - - - 1 1
176 AITOR AZCONA BOLAÑOS - - - 1 1
176 ENEKO CABALLERO URANGA - 1 - - 1
176 YAGO URRETAVIZCAYA GIL 1 - - - 1
176 IBAI ZABALETA GALLASTEGI - 1 - - 1
176 ANDER ZABALETA UGARTE - 1 - - 1
176 JAVIER ZALDUENDO ARREGUI - - - 1 1
176 AITOR TXURRUKA MOTRIKO - - - 1 1
176 JOSE DOMINGO URKIRI URAIN - - - 1 1
176 ENEKO URRIZALKI JAUREGI - 1 - - 1
176 IKER URTEAGA REBOLLAR - 1 - - 1
176 IBON VEGA ETXANIZ - 1 - - 1
176 JOSE AGUSTIN ZUMEAGA LAPEIRA - - - 1 1
176 JOSE AGUILERA DOMINGUEZ - 1 - - 1
176 AITOR SORAZU SEGUROLA - 1 - - 1
176 IGOR SUDUPE MUGICA - 1 - - 1
176 JON TATIEGI OLARRA - 1 - - 1
176 JOSEBA TOVAR GOENAGA - 1 - - 1
176 JOSEBE IMANOL REZOLA UROLA - 1 - - 1
176 BORJA RODRIGUEZ BARRERAS - 1 - - 1
176 ALVARO RODRIGUEZ GONZALEZ - - - 1 1
176 ASIER OSTOLAZA SUDUPE - 1 - - 1
176 IBAI OTAEGI TARDITS - 1 - - 1
176 JORGE PRIETO RATON - 1 - - 1
176 IOSU OLANO DIEZ - 1 - - 1
176 LAUREANO OIARBIDE ETXEBERRIA - 1 - - 1
176 OIER OIARTZABAL ARAMBARRI - 1 - - 1
176 XABIER ODRIOZOLA LARRAÑAGA - 1 - - 1
176 IKER MUZAS COLERA - 1 - - 1
176 MIKEL NOGALES GALLEGO - 1 - - 1
176 IGOR MARTINEZ PEREZ - - - 1 1
176 JON MIKEL MENDIA ZUFIAURRE - - - 1 1
176 IOSU MENDIKUTE AZKUE - - - 1 1
176 AITOR MENDIZABAL AGUIRREZABALA - 1 - - 1
176 IGNACIO MERA ZABALETA - 1 - - 1
176 KEPA MERCADER GARDOKI - 1 - - 1
176 UNAI MICHELENA GARATE - 1 - - 1
176 ADUR MUJIKA MUJIKA - 1 - - 1
176 DANIEL MURGUIONDO OLAIZOLA - 1 - - 1
176 JUANAN MARTIN LEIVA - 1 - - 1
176 JOSE IGNACIO MANTEROLA LARRAZA - 1 - - 1
176 MIKEL LIZARRALDE ASURMENDI - 1 - - 1
176 BEÑAT LIZASO ALBERDI - 1 - - 1
176 IKER LUARIZ AYERDI PASABAN - - - 1 1
176 BEÑAT MADARIAGA EGAÑA - 1 - - 1
176 MIKEL IRASTORTZA ARANBURU - - - 1 1
176 XABIER IRAZUSTABARRENA ETXEBERRIA - 1 - - 1
176 PATXI INTXAUSTI ETXEBERRIA - - - 1 1
176 JOKIN INTXAUSTI ITURZAETA - - - 1 1
176 MIKEL LARRAÑAGA URIEN - 1 - - 1
176 JAGOBA LAZAROBASTER OLAIZOLA - 1 - - 1
176 IBON LAZKANO IRIBEKANPOS - 1 - - 1
176 JOXE RAMON LAZKANOTEGI EGIA - 1 - - 1
176 MARTXEL AGUIRREZABALAGA ZUBIZARRETA - 1 - - 1
176 JAVIER ORCAJADA GUISASOLA - 1 - - 1
176 GORATZ GEZALA ETXEBERRIA - 1 - - 1
176 KEVIN GARCIA BLANCO - 1 - - 1
176 ANDONI OJEDA ARANTZAMENDI - 1 - - 1
176 ION ANDREU VIGUERA - 1 - - 1
176 GAIZKA CAMINO VILLALAIN 1 - - - 1
176 GORKA CAMINERO ABAD 1 - - - 1
176 OSCAR SOLAS DIEZ - 1 - - 1
176 CARLOS ANDUJAR GRAÑA - 1 - - 1
176 JON SANCHEZ RUESTA - - - 1 1
176 JOSE MARIA SIERRA FERNANDEZ DE LAS HERAS 1 - - - 1
176 FRANCISCO JAVIER TRAPAGA RUIZ 1 - - - 1
176 KOLDO TRUCHUELO OROBIO-URRUTIA - 1 - - 1
176 JAVIER UGALDE ASTEINZA - 1 - - 1
176 TOMAS CAMARZANA BLANCO - 1 - - 1
176 GERMAN GANUZA BELTRAN - 1 - - 1
176 PATXI RUBIO MARTINEZ - 1 - - 1
176 ASIER PERAL BEITIA - - - 1 1
176 ROBERTO ITURRALDE MANCISIDOR - 1 - - 1
176 ENDIKA JAREÑO RICO - - - 1 1
176 ENEKO IBARGARAI AGIRRE - - - 1 1
176 JON MAIZTEGI PAGALDAI - 1 - - 1
176 RICHARD MEDINA ROJO - 1 - - 1
176 JOSEBA MURGOITIO LIZUNDIA - 1 - - 1
176 RAIMUNDO OAR ORTEGA - - - 1 1
176 ASIER ORTIZ DE NICOLAS - 1 - - 1
176 UNAI ARTETXE LENIZ - 1 - - 1
176 URDAX AREITIO ASUA - 1 - - 1
176 JAVIER GARCIA JACA - 1 - - 1
176 AITOR CASASEMPERE GOMEZ DE CADIÑANOS - 1 - - 1
176 DANIEL DELGADO GIRALDO - 1 - - 1
176 ARATZ DIAZ DE RADA ORTUONDO - - - 1 1
176 JOSU ARTOLA MARTIARENA - 1 - - 1
176 KOLDOBIKA ATIENZA MOVILLA 1 - - - 1
176 IKER ARRUTI LOPETEGUI - 1 - - 1
176 JOSE AGUSTIN ARTETXE BELARBIDE - 1 - - 1
176 ASIER ARREGI URTEAGA - 1 - - 1
176 IKER ARRILLAGA OSUNA - 1 - - 1
176 EGOITZ AGUIRREBENGOA ECHEVARRIA - 1 - - 1
176 PELLO ALBERDI ETXANIZ - 1 - - 1
176 UNAI ARRATIBEL LAPIZONDO - 1 - - 1
176 JOSE LUIS ALBIZURI BERISTAIN - 1 - - 1
176 UNAI ALBIZURI LASA - 1 - - 1
176 ANDER EGURROLA URUÑUELA - 1 - - 1
176 IBAN DIEZ ARAÑA - - - 1 1
176 JOSE LUIS DIEZ REVENGA - 1 - - 1
176 IGOR AZURMENDI ZABALA - 1 - - 1
176 GARIKOITZ BALERDI ATXEGA - - - 1 1
176 ARITZ BARAIBAR CABALLERO - 1 - - 1
176 URTZI BERASALUZE V.DE MENDIZABAL - 1 - - 1
176 JOKIN BERRA SANDIN - - - 1 1
176 MIKEL BIDEGAIN GALARRAGA - - - 1 1
176 IÑAKI BIKUÑA ZUBIZARRETA - 1 - - 1
176 ISIDOR CABALLERO BRAVO - 1 - - 1
176 DAVID CID MENOR - 1 - - 1
176 BORJA CONDE MARTINEZ - - - 1 1
176 AITOR CORDOBA AGUIRRE - 1 - - 1
176 MIKEL ITURRALDE BALENCIAGA - 1 - - 1
176 ANDONI JAKA ALBERDI - 1 - - 1
176 HARITZ JAUREGI OTEGI - 1 - - 1
176 IOSU JUAN LLODIO - - - 1 1
176 BEÑAT KORTAJARENA OLASKOAGA - 1 - - 1
176 JAVIER LAGUARDIA IGUIÑIZ - - - 1 1
176 JON LARRAÑAGA ALBERDI - 1 - - 1
176 JON IBARMIA SAIZAR - 1 - - 1
176 IKER EZAMA IRAOLA - - - 1 1
176 OXEL ETXEBARRIA ETXAGIBEL - 1 - - 1
176 IVAN GARCIA GONZALEZ - 1 - - 1
176 ROBERTO GARCIA RIESCO - - - 1 1
176 FRANCISCO GARCIA RODRIGUEZ - - - 1 1
176 HODEI HERNANDEZ BARRENETXEA - 1 - - 1
176 IÑIGO GARAI ARRESE - - - 1 1
176 AITOR GIL AZKUE - 1 - - 1
176 SIMON MANUEL DAZA DURAN - 1 - - 1
176 PATXI IMANOL GODOY HIDALGO - 1 - - 1
176 IÑAKI GOITIA MARTIN - - - 1 1
176 OSCAR GARCIA ADAN - - - 1 1
176 ASIER MARTINEZ DE ALBENIZ ARCAUZ - - - 1 1
176 IÑIGO MARTINEZ DE LAHIDALGA VILLAR - 1 - - 1
176 IÑAKI NUIN MARTINEZ DE LAGOS - - - 1 1
176 FIDEL PANIZO PEREDA - 1 - - 1
176 MIKEL IBARRA JIMENEZ - 1 - - 1
176 ALEJANDRO INFANTE SERRENES 1 - - - 1
176 IMANOL ALESON ORBEGOZO - 1 - - 1
176 OSKAR ALKORTA ARRUTI - 1 - - 1
176 MIKEL ALKORTA OLALDE - 1 - - 1
176 PATXI AMUNARRIZ DARCELES - 1 - - 1
176 PELLO ANGULO IGLESIAS - 1 - - 1
176 ANDER ANSA IRAZUSTA - 1 - - 1
176 ION ARAMBARRI LARRAÑAGA - 1 - - 1
176 ERIKO ARAMBURU GIL - - - 1 1
176 LANDER ARANETA COMPADRE - 1 - - 1
176 BEÑAT ARANGUREN ALBERDI - 1 - - 1
176 ASIER ARCELUS ARTO - 1 - - 1
176 DAVID ARIAS GARRIDO - 1 - - 1
176 ASIER PEREZ DE ARENAZA GARCIA - - - 1 1
176 JORGE RAMOS GOMEZ - 1 - - 1
176 UNAI TEJADA COSANO - - - 1 1
176 JOSE RAMON YARRITU ABURUZA 1 - - - 1
176 UGAITZ AGIRREGOMEZKORTA ZUBIZARRETA - 1 - - 1
176 MIKEL ECHAVARRIA IÑIGUEZ DE HEREDIA - - - 1 1
176 IÑIGO ORBEGOZO LIZARRA - - - 1 1
176 JUAN JOSE TORRONTERAS GARCIA - 1 - - 1
176 AITOR ARRIZABALAGA ALDALUR - 1 - - 1
176 JOKIN MUJIKA ARANBURU - - - 1 1
176 IÑIGO TROCAOLA IBARLUCEA - 1 - - 1
176 JAGOBA PIRES VAZQUEZ - 1 - - 1
176 TXABER BILBAO VILLA - 1 - - 1
176 BORJA GARCIA GIL 1 - - - 1
176 ISIDORO BENITO BARRIO - 1 - - 1
176 SANTOS ABIO ORTIZ 1 - - - 1
176 AITOR ARETXAGA ARETXAGA - - - 1 1
176 JOSU CARRILLO BENGOETXEA - - - 1 1
176 FRANCISCO BORJA SANCHEZ LOPEZ - 1 - - 1
176 IVAN DE LA FUENTE DEL RINCON - 1 - - 1
176 IKER MARTIN ROSADO - - - 1 1
176 JOSE MANUEL PINTOS PEREZ - - - 1 1
176 MANEX URIEN RAZKIN - - - 1 1
176 IÑAKI USARRALDE ERRAZKIN - - - 1 1

Mendi-lasterketen modalitatea EMFren estatutuetan bilduta dagoen kirol-modalitatea bat da. Goi-mendietan nahiz erdi- eta behe-mailakoetan gara daitezke lasterketa horiek. Lehiaketa-izaerako horrelako probetan parte hartzen dutenek oso bizkorrak izan behar dute, baina ez hori bakarrik: iraupen handia dutela erakutsi behar dute gainera. EMFren Mendi Lasterketen Araudi Ofizialean jasotzen denaren ildotik, proba batek, ofizialtzat jotzeko, 21 kilometroko ibilbidea bete behar du gutxienez. Eta, igoeran, gutxienez 1.000 metroko desnibel metatua izan behar du.

EMFk baimendutako proba guztiak behar bezala trazatutako, balizatutako eta kontrolatutako mendi-inguruetan garatuko dira, eta une oro parte-hartzaileen segurtasuna bermatzeko zenbait baldintza bete behar dira, horrela, lasterketa horiek homologatzeko aukera izan dadin.

Lokomozio-bide bakarra oinezkoa izango da. Behin-behineko kasuetan, aukeratutako inguruaren baldintzek hala eskatzen badute, sokak erabil ditzakete igotzeko edo jaisteko, edo irrist eginez jarrai dezakete aurrera.

Hormetan gora egitea beharrezkoa den inguruetan, ezin izango da gainditu II. mailako zailtasuna, ez eta % 45eko malda ere. Oso teknikoak diren ibiltarteak alde batera uztea aholkatzen da, lehiakideak ez pilatzeko, alferrikako arriskuak saihesteko eta lehiaketa ez gehiegi moteltzeko.

Probetan, ibilbidea beti asfaltozkoak ez diren bide eta pistetatik, bidezidorretatik, amildegietatik eta horrelako tokietatik egingo da. Hala ere, ibilbide osoaren % 15eko zatia asfaltozko bideetatik, zementuzkoetatik edo beste zoladura batzuetatik egin ahal izango da.

Kirol-modalitate honek izugarrizko hazkundea izan du azken urteotan, hainbat ikuspegitatik: lasterketa gehiago egiten dira, parte-hartzaile gehiago dituzte, lehenengo talde antolatuak agertu dira, eta babesleak ere agertu dira.

EMFren Mendi Lasterketen Lehiaketa Ofizialen Egutegia Euskal Herriari dagokio soilik, eta honako proba hauek sartzen dira:

-Mendi Lasterketen Euskal Herriko Txapelketak, banaka.

-Mendi Lasterketen Euskal Herriko Txapelketak, kluben artean.

-Mendi Lasterketen Euskal Herriko Kopa, banaka.

-Mendi Lasterketen Euskal Herriko Kopa, kluben artean.

-Mendi Lasterketa Bertikalen Euskal Herriko Txapelketak, banaka.

-Mendi Lasterketa Bertikalen Euskal Herriko Txapelketak, kluben artean.

-Mendi Lasterketa Bertikalen Euskal Herriko Kopa.

-Mendi Lasterketa Bertikalen Euskal Herriko Kopa, kluben artean.

-Euskal Herriko Ultra Trail Txapelketak, banaka.

Baina estatu-mailako eta nazioarteko mendi-lasterketak ere izaten dira, eta estatuko egutegi ofiziala EMFren antzekoa da; nazioartean, berriz, Munduko Koparako eta Txapelketarako eta Europako Txapelketarako puntuagarriak diren proba batzuk ere badaude.

Mendi-lasterketak ingurumenarekin errespetu handiz jokatuz egiten dira beti, eta antolatzaileak berak dira horri horrela izan dadin interes handiena dutenak, EMFren gidaritzapean, betiere. Kopako probetan, atzerriko kirolariek parte hartzeko aukera dute, beren herrialdeko federazio-lizentzia badute, betiere, eta erantzukizun zibileko aseguru bat eta proba egingo den lurraldean estaldura duen istripu-aseguru bat badutela ziurtatzen badute; aukera hori ez da baliagarria parte hartzeko aukera izan arren sailkapen ofizialari begira soilik EMFren federazio-lizentzia dutenek edo hark onartutako federazio-lizentzia dutenek puntua dezaketen txapelketetan; eta, kasu horretan, erantzukizun zibileko aseguru bat eta beharrezko estaldura duen istripu-aseguru bat kontratatuta dutela egiaztatu beharko dute lasterketa hasi aurretik.

Mendi-lasterketetan, honako kategoria hauek parte har dezakete:

Kategoriak (gizonezkoak eta emakumezkoak):

  • Kadeteak: 15 eta 16 urte, hau da, erreferentzia-urtean 17 urte ez betetzea.
  • Gazteak: 17 eta 18 urte, hau da, erreferentzia-urtean 19 urte ez betetzea.
  • Juniorrak: 19 eta 20 urte, hau da, erreferentzia-urtean 21 urte ez betetzea.
  • Kategoria absolutua: 21 urtetik aurrera (erreferentzia-urtean bete behar dituzte)

   Azpikategoriak (gizonezkoak eta emakumezkoak):

  • Beteranoa A: 40 urtetik 49 urtera arteko gizonezkoak eta emakumezkoak, urte horretan 50 urte betetzen ez dituztenak
  • Beteranoa B: 50 urtetik 59 urtera arteko gizonezkoak eta emakumezkoak, urte horretan 60 urte betetzen ez dituztenak
  • Beteranoa C: 60 urtetik aurrerako gizonezkoak eta emakumezkoak, urte horretan 60 urte betetzen dituztenak

Denboraldi osorako kontuan hartuko den adina parte-hartzaileak lehiaketa izango den urte horretako abenduaren 31n duena izango da

Lotutako bideoak


Dokumentu interesgarriak